Poradna

Domů dash Poradna
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Poradna

Dotaz

31. 10. 2023
Dobry den pred dvouma tydnama jsem byla na potratu jsem vsestinedelich ale spritelem nam praskl kondom muzu v sestinedelich otehotnet???🙄 dekuji za odpoved
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, ano i v šestinedělí můžete již otěhotnět.

Dotaz

26. 10. 2023
Dobrý den, je mi 38let,vážím cca 56kg, s partnerem budeme podstupovat IVF s krátkým protokolem,med. Rekovelle, Ganirelix, podstoupili jsme kompletní vyšetření včetně genetiky, IVF nám bylo doporučeno vzhledem k mému věku a hraničnímu imunologickému vyšetření, jinak vše v pořádku. V době hormonální stimulace mi bylo doporučeno zvýšit příjem tekutin na 3-4 litry denně a zvýšený příjem bílkovin. Od dětství nejsem úplný příznivce masa, vajec a mléčných výrobků. Maso cca 1x týdně, vejce a mléčné výrobky téměř vůbec, snažím se denně jíst rostlinné bílkoviny(tofu, luštěniny). Podlehla jsem pročítaní diskuzí o hyperstimulačním syndromu, kde ne prověřené zdroje píší, že právě zvýšený příjem bílkovin a tekutin, užívání fraxiparinu (jsem prozatím kuřačka) by měl tento syndrom minimalizovat, moje prosba zní, zda byste mi mohla prosím poradit, je nutné užíváni fraxiparinu? Stačí příjem tekutin 4 litry a jakým způsobem a v jakém množství mám bílkoviny doplnit? mám navýšit přírodní rostlinné zdroje nebo si raději zakoupit nějaký suplement v lékárně ?v minulosti jsem zkoušela práškový protein, ten mi způsobuje průjmy, vím a počítám s tím, že je všechno individuální a každý jsme unikát. přála bych si, aby vše probíhalo bez zbytečných komplikaci. Velice děkuji za odpověď
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, obecně hned od počátku stimulace nevidím důvod k navýšení bílkovin ve stravě. Stejně tak nevidím důvod k aplikaci nízkomolekulárního heparinu /Fraxiparine/, pokud netrpíte vrozenou trombofilií. Teprve pokud by se na prvním ultrazvuku ukázalo, že jste v riziku vzniku OHSS /hyperstimulace/,...

Dotaz

21. 10. 2023
Dobrý den,
Amh hormon mi vyšla hodnota 4,18
Můžete mi říct, jestli ta hodnota je dobrá nebo ne.
Je mi 38 let.
Děkuji
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, pro Váš věk je tato hodnota AMH přímo výborná. Nezapomeňte ale, že kvalita vajíček je daná pouze věkem ženy, proto jistě těhotenství neodkládejte, pokud o něj máte zájem.

Dotaz

16. 10. 2023
Dobrý den, s partnerem se snažíme 4 měsíce o miminko a nějak se nedaří 😏 bereme oba doplňky stravy, jíme zdravě a tak dále..
před 2 roky jsem otěhotněla napodruhé, ale bohužel jsem prodělala zamlklé těhotenství( s jiným parterem)
Je nějaká ráda ?
Moc děkuji za odpověď
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, doporučuji vyšetřit partnerův spermiogram a u Vás kontrolu hormonů FSH, LH a hlavně AMH. Nenapsala jste mi, kolik je Vám let, proto více doporučení nyní nemohu dát. Držím palce.

Dotaz

15. 10. 2023
Dobrý den, jak dlouho trvá, než se HA dostane přes jícen? Je mi jasné, že se do jícnu dostává hned po spolknutí, ale jak dlouho trvá, než dojde přes jícen? Vzala jsem si HA a měla jsem hleny v krku, takže jsem udělala takový zvuk, aby se mi ty hleny dostaly z krku ven. Bylo to nejspíše někde u ohryzku, nevím, prostě v krku. A nevím jak dlouho to bylo po užítí HA, určitě ne více jak hodinu, ale ne měně jak 10min. Bojím se, že jak jsem udělala ten zvuk, že se mi HA vrátila do úst a vyletěla z těch slin ven, jak jsem dělala ten zvuk, ještě jsem se na ty sliny dívala, že jsem se podívala očima dolů, když byly na jazyku, HA tam nebyla. Nemohla mi vypadnout, jak jsem se dívala na ty sliny? Nemohla se objevit v krku? Byla už v žaludku? Hleny jsem pak zpátky spolkla, jelikož jsem měla strach, ale bojím se, jestli nemohla být v tom krku a pak mi vypadnout, že bych o tom nevěděla.
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, z toho, co popisujete jste zcela jistě tabletku spolkla. Nemusíte se bát.

Dotaz

15. 10. 2023
Dobrý den, je mi 34 let a partnerovi 40 let. Snažíme se pouze 3 měsíce, ale i tak mám obavy, že je něco špatně. Gynekolog říkal, že až po roce by nás zaslal na testy, to je, ale za mě dost pozdě. Když si dělám ovulační testy nikdy mi nevyjde, že jsem v ovulaci... Co je špatně? Děkuji moc za odpověď
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, bohužel takhle na dálku Vám nemohu odpovědět, co je špatně. Vzhledem k tomu, že je Vám 34 let, doporučovala bych minimálně kontrolní LH, FSH a hlavně AMH co nejdříve. Dále bych doporučila zkontrolovat partnerův spermiogram. Držím palce.

Dotaz

6. 10. 2023
Dobrý den. Je mi 39 let. Nikdy jsem nebyla Těhotna .Laparoskopie kvůli endometriozě. Hysteroskopie v pořádku. Imunologie včetně funkčních testu v pořádku ( občas vyšší NK buňky, ale o 0,5%- nemá význam).Mám nízký AMH. Beru eutyrox kvůli vyššímu TSH, dostinex kvůli vyššímu prolaktinu, ze začátkem stimulace vždy si pícham Clexan a beru stacyl( trombofilni mutace). Manžel spermiogram , včetně DNA fragmentace v pořádku. Podstoupila jsem 4 pokusy IVF.
1 IVF -stimulace gonalem 2 folikly, 1 vajíčko, embrio se zastavilo ve vývoji.
2 IVF -stimulace menopurem 250+ tamoxifen-5 foliklu, 5 vajíček, ICSI, prodloužena kultivace. Vydrželo 1 embryo do 6 dne, ale nechytlo se.
3 IVF-mini-stimulace tamoxifen, 2 folikly, 2 vajíčka , 1 embryo transferovano na 3 den-nechytlo se.
Pak byli Františkovy lázně
4 IVF-stimulace zoladex, meriofert 300, 5 folikllů, 3 vajíčka. 1 embrio (3-denní) nechytlo se. 2 embrio zamraženo.
Mám ještě nárok na VZP poslední pokus, ( mini stimulace nebyla na VZP)a bylo doporučováno mi darování vajíčka.Mam několik dotazu:
1. Zajímá mě , jaký postup u transferu darovaného ( cizího) genetického materiálu( dává se nějaký lék na tlumení imunity nebo něco podobného?)
2. Nechat si udělat hysteroskopie s děložnímy NK buňkami, a podstoupit KET nebo radši jít do darovaných vajíček teď hned, vzhledem k mému věku (v červnu mi bude už 40)?
3. Nebo ještě podstoupit nějaké mini stimulace?
Zda se mi ze už jsem udělala všechno možné, ale stále se nedaři.
Moc děkuji za odpověď.
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, je pro mě vážně těžké v takhle složité situaci, ve které se nacházíte odpovědět bez znalostí dalších souvislostí na Vaše otázky. Např. by mě zajímalo jak nízké je Vaše AMH. Jedna věc je ale jasná - pokud stále máte zamražená embrya, rozhodně bych upřednostnila nejdříve transfer Vašich vlastí...

Dotaz

4. 10. 2023
Dobrý den mám dotaz jsem 33 let žena 152kg váha mám pcos nedaří se otěhotnět můžete my poradit nějaké preparáty které by my pomohly ??děkuji přemýšlím i o umělém oplodnění ale mám šílenou fobií z lékařů a nevím zda ten koloběh psychicky ustojim
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, bohužel Vám asi radost neudělám, ale neexistuje žádný preparát, který by PCOS "vyléčil". Nefunguje ani Metformin ani Inofolic ani jiné preparáty. Hlavní problém, který výrazným způsobem snižuje Vaši plodnost je bohužel Vaše nadváha. 152kg je opravdu těžká obezita a je již zcela jasně pro...

Dotaz

3. 10. 2023
Dobry den, pravidelne jiz nekolik let beru antikoncepci mywy. Zaroven jsem v patek dostala antibiotika a v patek probehl muj posledni nechraneny styk a az potom jsem si uvedomila ze antibiotika snizuju ucinnost antikoncepce. Je zde uz nejaka sance ze antikoncepce mohla byt narusena kdyz to byl prvni den? Mam se obavat tehotenstvi?
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, většinou při užívání antibiotik nedojde k takovému snížení účinnosti HA, že byste hned otěhotněla. Nemyslím si, že je důvod k obavám.

Dotaz

19. 9. 2023
Dobrý den, omlouvám se, že Vám píši, ale mám dotaz ohledně antikoncepce. Před zhruba třemi nebo čtyřmi dny ( středa) jsem si vzala HA v obvyklý čas ( 20:00), pak se mi chtělo o hodinu později na záchod a měla jsem průjem, sice málo, ale i tak jsem se bála a pro jistotu jsem si vzala druhý prášek HA. Pak jsem se dočetla, že jsem si druhý prášek vzala zbytečně, že by se stejně nestihl dostat tam, kam má, že by se nestihl vyloučit. Když jsem užila dva prášky v jeden den, nemůže to snížit účinnost antikoncepce? Druhý prášek jsem si vzala z jiného platíčka, takže mi prášek nechyběl z toho plata, které užívám celý měsíc. Zbývaly mi v tu středu poslední tři prášky a včera jsem si vzala poslední z plata. Udělala jsem taktéž dobře? Dobrala jsem celé plato. Jsem nyní chráněna?
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, máte pravdu, že druhý prášek jste si brát tehdy nemusela. Každopádně nyní jste chráněna dobře - není třeba se obávat nechtěného těhotenství. Hezký den

Výběr dle štítkuVšechny štítky Group 5 Medikace Group 5 Diagnózy Group 5 Umělé oplodnění Group 5 Snaha otěhotnět Group 5 Potrat Group 5 Menstruační cyklus Group 5 Hormonální antikoncepce Group 5 Vyšetření a operace Group 5 Průběh těhotenství Group 5
Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku