Poradna

Domů dash Poradna dash Otěhotnění po sterilizaci

Poradna

Otěhotnění po sterilizaci

17. 3. 2022
dobry vecer mam takovou otazku me je 35 let memu priteli je 56a ja mam jedno dite a strasne bych chtela dalsi jenze muj pritel je nemec a v nemecku je uplne normalni podstoupit sterilizaci a ja se nchci timto zeptat jestli bych mohla mit v tomto pripade jeste jeho dite a jestli to nepujde tak bych chtela umele oplodneni dekuji
Pregnant

Odpověď lékaře:

Pokud je partner po sterilizaci-vasektomii- je možné podstoupit revasektomii- ale spermiogram nemusí po této operaci obsahovat žádné spermie nebo nekvalitní. Pravděpodobnější je provedení TESE, MESA-tedy mikrochirurgický odběr spermatu- ten je ale vázán na metodu umělého oplodnění a ICSI- zavedení spermie do vajíčka. Do 39 let hradí IVF částěčně pojištovna, pokud jste pojištěna v Čechách vše se vykazuje na Vás, samozřejmě mikrochirurgický odběr spermatu by musel uhradit, a pokud se použijí jeho spermie- je to geneticky jeho dítě, ale je to vše vázané na cyklus IVF.

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku