Poradna

Domů dash Poradna dash Zvýšený prolaktin

Poradna

Zvýšený prolaktin

Dobrý den, byla mi opakovaně zjištěna vyšší hodnota prolaktinu, naposledy 69, chtěla jsem se zeptat na léčbu a zda lze s touto hodnotou otěhotnět, děkuji.
Pregnant

Odpověď lékaře:

zvýšená prolaktin někdy můlže zablokovat ovulaci-.uvolnění vajíčka, příčin zvýšeného prolaktinu může být několik- nejprve bych pomocí léků snížil hladinu prolaktinu, pokud snaha o těhotenství trvá již delší dobu-bylo by vhodné vyšetřit Váš celkový hormonální profil a provedení USG vyšetření ke stanovení ovulace či anovulace, po zhodnocení těchto základních vyšetření lze naplánovat ev další vyšetření -laparoskopie,ev. jinou vyšetřovací metodu ke stanovení průchodnosti vejcovodů, dále hysteroskopie, k základním vyšetřením patří vyšetření spermiogramu- tato vyšetření by měla odhalit příčinu vaší neplodnosti horm.profil - je odběr krve který se provádí mezi 2-5 dnem menstr. cyklu, ultrazvukevé vyš. se provádí v polovině cyklu

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku