Poradna

Domů dash Poradna dash Snaha o druhé miminko

Poradna

Snaha o druhé miminko

Dobrý den,je mi 36 let a s manželem se pokoušíme už rok po vysazení antikoncepce o druhé miminko,ale nějak se nám to nedaří.Stále mám pravid.menstruaci po 21 dnech,jako při antikonc. a nejspíš proto nedochází k ovulaci,lékařka mi tvrdí že se to upraví samo od sebe a máme být trpěliví,ale jelikož biolog.hodiny jsou tady,tak máme obavu,že se nám to už ani snad nepovede.mohli by jste mi prosím poradit co dále,děkuji Vám mnohokrát!!
Pregnant

Odpověď lékaře:

bylo by vhodné vyšetřit Váš hormonální profil a provedení USG vyšetření ke stanovení ovulace či anovulace,dále vyšetření spermiogramu , po zhodnocení těchto základních vyšetření lze naplánovat ev další vyšetření -laparoskopie,ev. jinou vyšetřovací metodu ke stanovení průchodnosti vejcovodů, dále hysteroskopie, genetické ev imunologické vyš/,schopnost otěhotnět s věkem bohužel klesá- počet vajíček je limitovaný a kvalita vajíček rovněž klesá, ve vašem případě bych dále nečekal a vyhledal pomoc v centru asistované reprodukce

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku