Poradna

Domů dash Poradna dash Vyvolání ovulace

Poradna

Vyvolání ovulace

dobry den,uz pres 2 roky nechraneneho styku stale nemuzu otehotnet.menses mam jen diky utrogestanu,byla jsem na USG vysetreni,jeden vejcovod je v poradku,na druhem mam nejake srusty.muzu i presto otehotnet???manzel ma sperma v poradku.gynekolog mi obcas napise clostilbegyt ale bez uspechu.muze mi podat i jinou tabletu ci injekci na vyvolani ovulace???na kterou bych reagovala???dekuji za odpoved.
Pregnant

Odpověď lékaře:

bylo by vhodné vyšetřit Váš hormonální profil a provedení USG vyšetření ke stanovení ovulace či anovulace, po zhodnocení těchto základních vyšetření lze naplánovat ev další vyšetření -laparoskopie,ev. jinou vyšetřovací metodu ke stanovení průchodnosti vejcovodů, dále hysteroskopie, podle USG vyš nelze stanovit průchodnost vejcovodů, lze pouze např diagnostikovat rozšířený vejcovod, pravděpodobně se u vás jedná o anovulaci- kterou lze kromě Clostilbegytu podpořit ještě injekční formou .podáním gonadotropních injekcí

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku