Poradna

Domů dash Poradna dash Vyšetření plodnosti

Poradna

Vyšetření plodnosti

dobrý den, chtěla jsem se zeptat, od roku 2001 nemohu ze zdrav . důvodů užívat hormonální antikoncepci- měla jsem lehkou embolii- tak jsem měla zavedené tělísko do roku 2006, od té doby to necháváme s manželem náhodě a ono stále nic, doktorka mi říkala, že s jen nemůžeme trefit do ovulace,ještě jsem nikdy nerodila a tak jsem se chtěla zetat, co mě čeká za vyšetření a tak, děkuji
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, bylo by potřeba vyšetřit, zda ovulujete, což lze pomocí hormonálního (odběr krve) a ultrazvukového vyšetření. Dále je třeba vyšetřit patrnerovy spermie. Pokud se skutečně snažíte dva roky a máte pravidelný (cca 2-3x týdně) nechráněný pohlavní styk a dosud jste neotěhotněla, pak by stálo zato kontaktovat některé specializované centrum reprodukční medicíny, kde vám vysvětlí a naplánují další postup. Seznam center naleznete na https://www.zenska-neplodnost.cz/centra/centra-pro-lecbu-neplodnosti#a-kompletni-seznam-center.

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku