Poradna

Domů dash Poradna dash Plánování početí

Poradna

Plánování početí

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak plánovat početí v případě naprosto nepravidelného cyklu. V minulosti jsem již jednou nechtěně otěhotněla po 10 letech užívání HA. Po interupci jsem opět HA začala užívat, nyní po dvou letech vysadila. Vzhledem ale k nepravidelným cyklům není jisté, kdy dojde k ovulaci. Posl. MS 19.8., dle ovulačních testů ovulace nepřišla. Jak toto řešit?

Děkuji
Pregnant

Odpověď lékaře:

po dlouhodobém užívání HAK je někdy problém obnovit mentruační a ovulační cyklus,při nepravidelném cyklu je pravděpodobné , že k ovulaci nedochází nebo k ní dochází opožděně,bylo by vhodné vyšetřit Váš hormonální profil a provedení USG vyšetření ke stanovení ovulace či anovulace,dále vyšetření spermiogramu , po zhodnocení těchto základních vyšetření lze naplánovat ev další vyšetření -laparoskopie,ev. jinou vyšetřovací metodu ke stanovení průchodnosti vejcovodů, dále hysteroskopie, genetické ev imunologické vyš/,

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku