Poradna

Domů dash Poradna dash Nepravidelná ovulace

Poradna

Nepravidelná ovulace

Prosím o radu,s manželem se snažíme o druhé dítě,ale nedaří se nám to. Manžel má málo pohyblivé spermie a taky menší množství,toto bylo i před prvním dítětem,ale otěhotněla jsem. Já mám nyní menstruaci jednou po 25 dnech a další měsíc po 30dnech.Může být problém v ovulaci? a dá se to léčit pomocí volně prodejných léků? Moc vám děkuji za odpověď.
Pregnant

Odpověď lékaře:

bylo by vhodné vyšetřit Váš hormonální profil a provedení USG vyšetření ke stanovení ovulace či anovulace,dále vyšetření spermiogramu , po zhodnocení těchto základních vyšetření lze naplánovat ev další vyšetření -laparoskopie,ev. jinou vyšetřovací metodu ke stanovení průchodnosti vejcovodů, dále hysteroskopie, genetické ev imunologické vyš-ale nejprve bych vyšetřil zákl. vyšetření které jsem zmínil v uvodu, inseminace má nízkou % uspěšnost- je třeba ji i několikrát opakovat , přesto k otěhotnění dojít nemusí
, v ovulaci problém být může ale volně prodejné léky toto nevyřeší

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku