Poradna

Domů dash Poradna dash Dotaz

Poradna

Dotaz

19. 9. 2023
Dobrý den, omlouvám se, že Vám píši, ale mám dotaz ohledně antikoncepce. Před zhruba třemi nebo čtyřmi dny ( středa) jsem si vzala HA v obvyklý čas ( 20:00), pak se mi chtělo o hodinu později na záchod a měla jsem průjem, sice málo, ale i tak jsem se bála a pro jistotu jsem si vzala druhý prášek HA. Pak jsem se dočetla, že jsem si druhý prášek vzala zbytečně, že by se stejně nestihl dostat tam, kam má, že by se nestihl vyloučit. Když jsem užila dva prášky v jeden den, nemůže to snížit účinnost antikoncepce? Druhý prášek jsem si vzala z jiného platíčka, takže mi prášek nechyběl z toho plata, které užívám celý měsíc. Zbývaly mi v tu středu poslední tři prášky a včera jsem si vzala poslední z plata. Udělala jsem taktéž dobře? Dobrala jsem celé plato. Jsem nyní chráněna?
Pregnant

Odpověď lékaře:

Dobrý den, máte pravdu, že druhý prášek jste si brát tehdy nemusela. Každopádně nyní jste chráněna dobře - není třeba se obávat nechtěného těhotenství. Hezký den

Centra pomoci

Hledáte pomoc? Navštivte některé ze specializovaných center v ČR!

Mapa center pomoci
Centra pomoci
testemonial

Slovníček pojmů

Problematika léčby neplodnosti a asistované reprodukce je bohatá na odbornou terminologii. V následujícím slovníčku naleznete základní pojmy, se kterými se můžete při zjišťování možností její léčby setkat.

Nakouknout do slovníku