Šest tipů pro zvýšení mužské plodnosti, které opravdu fungují

Mužská plodnost se za posledních 50 let snížila o polovinu. Spermií se tvoří méně a jsou méně pohyblivé. Důvodů je několik a většinou souvisí s moderním životním stylem. Podívejte se, jak jednoduše bojovat proti mužské neplodnosti. Stačí pár malých změn.

Šest tipů pro zvýšení mužské plodnosti, které opravdu fungují
 1. Řekněte ne slipům – Udržování varlat „v chládku“ je základ pro tvorbu životaschopných spermií. Proto varlata během života muže sestupují mimo břišní dutinu. Teplota „venku“ je totiž o pár stupňů nižší než uvnitř těla. Těchto pár stupňů ovlivňuje rychlost tvorby nových spermií. Jakmile se ale muž oblékne do slipů a těsných džínů, teplota se rázem zvýší a produkce spermií zpomalí. Dopřejte proto svému partnerovi volnost a pořiďte mu boxerky a ne příliš upnuté kalhoty.
 2. Zásobte se zinkem – Zinek je důležitý pro tvorbu i aktivaci spermií. Výživoví poradci doporučují minimálně 15 mg zinku denně. I toto malé množství dokáže napravit škody, které na spermiích páchají chemikálie běžně přítomné v našem okolí. Zinek je přítomný především v mořských plodech, hlavně v ústřicích, které si proto získaly pověst afrodiziak. Dále například v celozrnném pečivu a luštěninách.
 3. Konec zlozvykům – „Kouření může poškodit sperma a snižuje plodnost,“ varují krabičky cigaret své majitele. Každá vykouřená cigareta porušuje membrány spermií, způsobuje jejich „lenost“ a neschopnost dosáhnout vajíčka. Kouření navíc poškozuje DNA, takže defektní spermie mohou způsobit některé vrozené vady. Nejde ale jen o plodnost, kouření má vliv i na samotné potěšení ze sexu. Zhoršuje prokrvení, a tak má nejeden kuřák problémy s potencí.

  Ke kouření se často přidává i alkohol. I ten má vliv na tvorbu spermií. Nadměrný příjem alkoholu snižuje produkci testosteronu o 20 % ještě 12 hodin po tom, co jste přestali pít. I pivo je zrádné. Obsahuje velké množství rostlinných estrogenů, které snižují mužskou plodnost tím, že napodobují ženské hormony.

 4. Vodu z kohoutku ne – Vypít každý den nejméně dva litry tekutin je základ pro zdraví celého organismu. Důležité ale je, co vlastně pijeme. Studie dokazují, že v kohoutkové vodě jsou přítomné ženské hormony, které působí na plodnost jak žen, tak mužů. Jak se tam dostaly? „Boom“ ženské antikoncepce způsobil, že nadbytek ženských hormonů odchází do kanalizace spolu s močí. A čističky vod nejsou schopné tak malé částice z vody odstranit. Dlouhodobý je problém s neplodností ryb. Nyní se ukazuje, že má vliv i na neplodnost našich mužů. Proto když vodu, tak raději balenou.
 5. Síla mysli – I když se to zdá nepravděpodobné, i vlastní myslí a touhou po dítěti se vaše šance na početí zvyšuje. Portugalští vědci dokázali, že muži, kteří chtějí dítě, mají vyšší produkci testosteronu než muži, kteří o dítě zatím zájem nemají. Pokud se tedy snažíte o dítě, myslete na to.
 6. Buďte bio – Pesticidy a postřiky proti plísním neničí jenom škůdce na ovoci a zelenině. Dokážou úplně zastavit produkci testosteronu ještě 17 hodin po jejich požití. Pokud tedy nemáte na zahrádce vlastní ovoce a zeleninu, tu kupovanou si raději loupejte.

(jez)

Zdroj: www.dailymail.co.uk

Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 1

Čtěte také

Návštěvu IVF centra raději neodkládejte

Návštěvu IVF centra raději neodkládejte

Někdy lze neplodnosti předejít. Jako v případě pánevní nemoci

Někdy lze neplodnosti předejít. Jako v případě pánevní nemoci

Strach z umělého oplodnění nechává páry před ordinací

Strach z umělého oplodnění nechává páry před ordinací

Zmražení spermií dává naději na vlastní potomky i při budoucích zdravotních problémech

Zmražení spermií dává naději na vlastní potomky i při budoucích zdravotních problémech

Neopíjejte své spermie!

Neopíjejte své spermie!

Gravidita po pětatřicítce má svá úskalí

Gravidita po pětatřicítce má svá úskalí
Anketa

Souhlasíte s věkovým omezením umělého oplodnění?

 • Ano
  [ 1464 ]
 • Ne
  [ 1041 ]
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

Video
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta