Články - detail

Domů dash Články dash Vitamíny jako pomoc k otěhotnění
Vitamíny jako pomoc k otěhotnění
calendar 20. 11. 2009

Vitamíny jako pomoc k otěhotnění

Přírodní prostředky léčby neplodnosti jistě nebudou zabírat u všech párů. Příčina infertility je u každého individuální a podle toho může být úspěšná nebo neúspěšná i klasická léčba.

Přírodní prostředky léčby neplodnosti jistě nebudou zabírat u všech párů. Příčina infertility je u každého individuální a podle toho může být úspěšná nebo neúspěšná i klasická léčba. Jestliže jsou ale vitamíny, bylinky, masáže, jóga nebo akupunktura bezpečné, proč je se souhlasem lékaře nevyzkoušet? Některé studie naznačují, že výsledek se mnohdy může dostavit ještě rychleji než u tradiční léčby.

Při léčbě neplodnosti můžete s úspěchem užívat následující:

Vitamín E (400–800 IU denně). Tento vitamín může zvýšit kvalitu vajíček. V předběžných lékařských studiích se ukázalo, že u dříve infertilních párů, které užívaly vitamín E, se plodnost významně zvýšila.

Vitamín C (500–1 500 mg denně). Tento silný antioxidant pomáhá chránit buňky a posiluje imunitní systém.

Železo (10–20 mg denně). Jeho nedostatek způsobuje anémii a ta může vést k neplodnosti.

L-arginine (16 g denně). Ukázalo se, že tato aminokyselina zvýšila plodnost u žen, u kterých selhaly předchozí pokusy o IVF.

Foláty, také známé jako kyselina listová (400–800 µg denně), předchází defektům neurální trubice a dalším vývojovým vadám plodu. Kromě toho prospívají vašemu srdci.

Esenciální mastné kyseliny (1–7 g denně). Nachází se v rybím oleji a mohou pomoci nejenom při neplodnosti, ale také chrání vaše srdce a mozek. Zmenšují zánětlivé změny ve tkáních, které jsou možnou příčinou polycystických vaječníků. Nejlepším zdrojem je rybí olej. (Je ale lépe se vyhnout přímo oleji z tresčích jater, protože může obsahovat vysoké množství vitamínu A a D). Dbejte na to, aby rybí olej byl čištěný, protože jenom tak máte záruku, že neobsahuje toxiny, obzvláště rtuť.

Koenzym Q-10 (30–100 mg denně) může rovněž zlepšit kvalitu vajíček.

Lékař v centru asistované reprodukce vám může doporučit ještě některé další vitamíny nebo výživové doplňky. Pokud ne, o všech, které začnete brát, se s ním poraďte.

Zdroj: www.bellaonline.com

(skl)

Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte
Ženská neplodnost / Prevence

Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte

Obezita je celosvětovým problémem, který rok od roku nabývá na důležitosti. Statistická data totiž hovoří jasně. Například v České republice se s obezitou potýká každý pátý člověk. S nadváhou pak dokonce každý druhý. Kromě spojitosti se závažnými chorobami, se kterými nepřiměřená hmotnost souvisí (kardiovaskulární onemocnění, diabetes apod.), se tato problematika promítá i do schopnosti žen otěhotnět a přivést na svět zdravého potomka. Ne nadarmo lékaři vyzývají ženy, které plánují početí, ke stabilizaci a optimalizaci tělesné hmotnosti. Pokud je žena obézní (to znamená, že její BMI – body mass index – je vyšší než 30 kg/m2), může se její snaha o početí a prožití kouzelného období těhotenství zásadním a velmi nepříjemným způsobem zkomplikovat. V následujících odstavcích zmíníme několik oblastí, které s nadměrnou tělesnou hmotností, početím a těhotenstvím souvisí. Ovšem nevynecháme ani problematiku podváhy u žen plánujících rodinu.

Číst více
Pokrok metod asistované reprodukce je stále větší. Čím to je?

Pokrok metod asistované reprodukce je stále větší. Čím to je?

Během více než 40 let své existence prošly metody asistované reprodukce značnou proměnou. V každém dílčím kroku byla zavedena celá řada zlepšení, která společně mají výrazný vliv na celkovou úspěšnost léčby neplodnosti. To je jistě potěšující skutečnost, neboť zájem o tyto metody v posledních letech stále roste.

Číst více