Články - detail

Domů dash Články dash Sexuální polohy, které „nahrávají“ početí
Sexuální polohy, které „nahrávají“ početí
calendar 30. 11. 2013

Sexuální polohy, které „nahrávají“ početí

Ač by si člověk mohl myslet, že milování je přece něco velmi jednoduchého a přirozeného, i tato aktivita může mít svá specifika.

Ač by si člověk mohl myslet, že milování je přece něco velmi jednoduchého a přirozeného, i tato aktivita může mít svá specifika. Konkrétně se při ní lze zaměřit na úspěšné početí miminka, a to nejen volbou sexuální pozice, ale i použitím dalších triků.

Klasika vede

Samozřejmě že můžete otěhotnět prakticky ve všech sexuálních polohách, za tu nejspolehlivější je ale považována klasická misionářská pozice. Dostala svůj název podle misionářů, kterým jakákoli jiné „hrátky“ připadaly příliš hříšné a sex sloužil pouze k jednomu – k otěhotnění. Poloha, kdy si pár vidí vzájemně do obličeje, byla jediná akceptovatelná. Vhodná pro početí je hned z několika důvodů:

  • Misionářská pozice bývá velmi pohodlná a umožňuje dobrý tělesný kontakt.
  • Pochva je nakloněna směrem dolů k čípku, a spermie tak mají cestu k děloze zjednodušenou.
  • Poloha navíc umožňuje hlubokou penetraci penisu, a spermie jsou proto po ejakulaci velmi blízko čípku.

Osvědčené alternativy

Postavení, kdy je žena na čtyřech a muž za ní, může být též vhodným řešením, jelikož i tato pozice umožňuje hlubokou penetraci. Některé teorie také říkají, že toto je zvlášť výhodná poloha pro ženy s dělohou v retroverzi (tedy ohnutou dozadu). Milování, kdy je žena nahoře, může také v určitých případech velmi dobře fungovat. Přestože se zde pracuje proti gravitaci, spermie jsou poměrně rychlí plavci a jít „nahoru“ jim nijak nevadí. Výhodou této pozice je, že je často pro ženu nejpříjemnější. A to je to, co upřednostňují někteří odborníci. Ti tvrdí, že nejvhodnější pozice pro početí je taková, ve které se žena cítí nejlépe.

A co potom? 

Ani ejakulací vaše snažení o miminko nemusí končit. Své šance na početí můžete zvýšit některými jednoduchými triky.

  • Muž by měl držet svůj penis ještě nějakou dobu uvnitř pochvy, aby uniklo pouze minimum spermií.
  • Po vytažení penisu může partner ještě chvíli jemně tlačit pysky vagíny k sobě, aby zabránil unikání ejakulátu.
  • Žena by měla zůstat ležet na zádech ještě asi dalších 20 až 30 minut, ideálně s pánví podepřenou třeba polštářkem.

Všechny výše jmenované rady bohužel nejsou nijak vědecky ověřené, ale za zkoušku rozhodně stojí. Nic se však nemění na tom, že kromě polohy je pro početí ještě důležitější správné načasování a to, aby si partneři milování užívali.

(boba)

Zdroje:
pregnant.thebump.com
www.babymed.com

Možnosti prevence neplodnosti při onkologické léčbě

Možnosti prevence neplodnosti při onkologické léčbě

Reakce na diagnózu onkologického onemocnění jsou různé. Strach, stres, nejistota, zmatek, smutek. Málokdo má v takové chvíli sílu plánovat, co nastane, až svou nemoc šťastně překoná. Nicméně i to je velmi důležité, zvláště v případě, kdy mají léčbu podstoupit mladí lidé, kteří mají založení rodiny teprve před sebou. Poruchy plodnosti jsou totiž jedním z nejčastějších dlouhodobých nežádoucích účinků onkologické léčby.

Číst více
Na co myslet ještě dříve, než je mateřství na pořadu dne

Na co myslet ještě dříve, než je mateřství na pořadu dne

Moderní doba, která nám všemožnými způsoby ulehčuje život, přináší do našeho světa i mnohé nástrahy, z nichž některé narušují přirozený koloběh věcí. Jedním z těchto projevů může být skutečnost, že čím dál více párů není schopno počít potomka přirozenou cestou a musí vyhledat pomoc lékařů.

Číst více
Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Rozmnožovací soustava je velice složitý systém, který je propojen s celým lidským organismem, a proto může být ovlivněn nemalou řadou faktorů. Mnoho z nich s sebou přináší moderní doba, čímž nechtěně snižuje schopnost mnoha párů přirozeně počít potomka. Na vině je jak nezdravý životní styl, tak odsouvání mateřství do pozdějšího věku a vysoká míra stresu, které je každý z nás denně vystaven. K těmto běžným vlivům pak přistupují různé nemoci, včetně těch nádorových či autoimunitních, které mohou přímo či nepřímo zasahovat do funkčnosti reprodukčního aparátu.

Číst více