#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Články - detail

Domů dash Články dash Plánujete umělé oplodnění? Nepodceňujte přípravu!
Plánujete umělé oplodnění? Nepodceňujte přípravu!
calendar 21. 9. 2015

Plánujete umělé oplodnění? Nepodceňujte přípravu!

Umělé oplodnění je šancí pro páry, které nemohou mít dítě přirozenou cestou. Znamená ale v mnoha směrech velkou zátěž, a tak je dobré naplánovat ho tak, aby mělo co nejvyšší šanci na úspěch.

Jako má v přírodě mnoho zvířat mláďata na jaře i u lidí vykazuje plodnost určitou sezónní proměnlivost. Právě na jaře je podle izraelské studie mírně zvýšená šance na úspěch umělého oplodnění, navíc jsou prý v té době nejkvalitnější embrya. To údajně potvrzuje i dlouhodobé pozorování odborníků. Pokud chcete mít jistotu, že tento proces absolvujete v době, která je pro vás nejvhodnější, měla byste se dobře připravit. Vyhraďte si 90 dní před začátkem termínu umělého oplodnění a absolvujte očistu organismu, úpravu výživy a psychickou přípravu. Vše můžete začít ve stejnou dobu a provádět to zároveň.

Tělo v pohodě

Kdo si nepotrpí na zdravý životní styl, zaplavuje svůj organismus množstvím toxických látek. A těch je potřeba se zbavit. Přestaňte kouřit a pít alkohol, jezte přírodní potraviny. Pokud chcete, můžete tento proces povzbudit bylinkami, jejich výběr je veliký. Pomoci vám může i speciální masáž, ale vyhledejte opravdu zkušeného odborníka. 

Na zdravé vlně

Výživa hraje ve snaze o početí dítěte jednu z nejdůležitějších rolí. Stavět byste měli na pestré a vyvážené stravě s dostatkem vitamínů, minerálů a stopových prvků, ale také antioxidantů a aminokyseliny argininu.

  • Arginin má příznivý vliv na vaječníky a děložní sliznici a zvyšuje pravděpodobnost úspěchu umělého oplodnění. Ale může také způsobit potíže s oparem. Najdete ho v drůbežím vývaru, kaviáru nebo v různých doplňcích stravy.
  • Antioxidanty pomáhají chránit vajíčko a poté embryo před poškozením všudypřítomnými volnými radikály. Velké množství antioxidantů je obsaženo například v bobulovitých plodech, jako jsou borůvky, brusinky, maliny, ostružiny apod.
  • Velice prospěšný je také koenzym Q10 a inositol.
  • Pomoci mohou i superpotraviny. Mezi ty s příznivým účinkem na plodnost patří zejména maka, která vyživuje a vyvažuje celý hormonální systém, a také mateří kašička nebo propolis, které zlepšují kvalitu vajíček. Všechny tyto potraviny je ale třeba přestat užívat před započetím procedur spojených s umělým oplodněním.
  • Samozřejmou součástí stravy by měla být i kyselina listová. Je zastoupena ve všech multivitamínech pro těhotné a ženy plánující graviditu.

Psychika je základ 

Procedury spojené s umělým oplodněním jsou spojeny se značným stresem, jenže ten snižuje šanci na úspěch. Proto je dobré vyzkoušet některou z metod, které vás mohou napětí zbavit a zvýšit vaši odolnost. Jedná se například o meditaci, akupunkturu nebo hypnózu. Příznivý efekt akupunktury je vědecky prokázán a nemusíte ji přerušovat ani po započetí procedury. Můžete také navštívit psychologa a společně zvolit strategii, která je pro vás výhodná a ke které máte důvěru.

Jakmile začne proces umělého oplodnění, poslouchejte důsledně rady odborníků a neberte na vlastní pěst žádné léky ani bylinky.

(pez)

Zdroje:
http://natural-fertility-info.com
www.webmd.com

Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Rozmnožovací soustava je velice složitý systém, který je propojen s celým lidským organismem, a proto může být ovlivněn nemalou řadou faktorů. Mnoho z nich s sebou přináší moderní doba, čímž nechtěně snižuje schopnost mnoha párů přirozeně počít potomka. Na vině je jak nezdravý životní styl, tak odsouvání mateřství do pozdějšího věku a vysoká míra stresu, které je každý z nás denně vystaven. K těmto běžným vlivům pak přistupují různé nemoci, včetně těch nádorových či autoimunitních, které mohou přímo či nepřímo zasahovat do funkčnosti reprodukčního aparátu.

Číst více
Jak může fyzioterapie podpořit plodnost?

Jak může fyzioterapie podpořit plodnost?

Neplodnost se v současné době stává celosvětovým problémem, se kterým se potýká přibližně 15–20 % párů v reprodukčním období. Se vzrůstajícím věkem páru se riziko ještě zvyšuje. Na vině je v mnoha případech nezdravý životní styl charakterizovaný patologickými pohybovými stereotypy a provázený stresem, který se ještě prohlubuje ve chvíli, kdy pár zjistí komplikace při početí potomka. Pro odstranění řady obtíží (tzv. funkční sterility) může být využito fyzioterapie (pohybové terapie). Hlavním cílem tohoto oboru je diagnostika a léčba poruch pohybového aparátu a zároveň prevence jejich vzniku.

Číst více