Články - detail

Domů dash Články dash Je poloha při sexu důležitá, když chcete miminko?
Je poloha při sexu důležitá, když chcete miminko?
calendar 28. 8. 2009

Je poloha při sexu důležitá, když chcete miminko?

Dostali jste své tělo do výborné kondice, váš partner už si nedá s kamarády ani pivo, oba polykáte vitaminy, máte pravidelný sex… Ale najednou si nejste jistá, zda vaše pozice při milování jsou ty optimální pro početí miminka?&nbsp; <br>

Je poloha při sexu důležitá, když chcete miminko? Dostali jste své tělo do výborné kondice, váš partner už si nedá s kamarády ani pivo, oba polykáte vitaminy, máte pravidelný sex… Ale najednou si nejste jistá, zda vaše pozice při milování jsou ty optimální pro početí miminka?

Spermie musí cestovat za vajíčkem

Neexistují žádné důkazy o tom, že některé pozice při milování jsou pro početí výhodné a jiné ho vylučují. Přesto vás logicky určitě napadlo, že čím menší vzdálenost musí spermie překonat na cestě k vajíčku, tím je větší šance, že se jich více dostane tam, kde potřebují být. Proto se předpokládá, že šanci na otěhotnění mohou nepatrně zvyšovat pozice, které sperma doručí co nejblíže k hrdlu dělohy. Některé z nich jsou:

  • Misionářská pozice – zde spermiím pomáhá zemská přitažlivost. Usnadnit jim průnik do dělohy můžete ještě více tím, že si kříž podložíte polštářkem.
  • Pozice lžičky – pozice, kdy oba ležíte na boku, usnadňuje penetraci a je vhodná i tehdy, když jste oba unavení a jde vám spíše o blízkost, než aby se otřásaly stěny místnosti.

Nic není špatně

Polohy, kde spermie budou muset překonávat gravitaci, se naopak mohou zdát pro oplodnění trochu nevýhodné. Ale ve skutečnosti tomu zase až tak moc není. Zdravé spermie se dostanou velice rychle tam, kam mají. Pokud se vám ale pozice, kdy část spermatu nezůstane v pochvě, přesto nezdá, zvolte klidně jinou. Třeba tu, která vám dodá pocit toho, že děláte všechno úplně tak, aby šance na miminko byla největší, a která vám nejvíce přinese pocit pohody. I to je pro oplodnění důležité.

Po sexu hned nevstávejte

Některé ženy přísahají, že otěhotněly až poté, kdy po milování zůstaly nějakou dobu ležet, podložily si pánev polštářem a nohy si opřely o zeď. Opět nebylo dokázáno, že by tato praktika zvyšovala šanci na otěhotnění, pokud ji ale vyzkoušíte, rozhodně si nemůžete ublížit.

(skl)

Zdroj: www.thinkbaby.co.uk

Možnosti prevence neplodnosti při onkologické léčbě

Možnosti prevence neplodnosti při onkologické léčbě

Reakce na diagnózu onkologického onemocnění jsou různé. Strach, stres, nejistota, zmatek, smutek. Málokdo má v takové chvíli sílu plánovat, co nastane, až svou nemoc šťastně překoná. Nicméně i to je velmi důležité, zvláště v případě, kdy mají léčbu podstoupit mladí lidé, kteří mají založení rodiny teprve před sebou. Poruchy plodnosti jsou totiž jedním z nejčastějších dlouhodobých nežádoucích účinků onkologické léčby.

Číst více
Na co myslet ještě dříve, než je mateřství na pořadu dne

Na co myslet ještě dříve, než je mateřství na pořadu dne

Moderní doba, která nám všemožnými způsoby ulehčuje život, přináší do našeho světa i mnohé nástrahy, z nichž některé narušují přirozený koloběh věcí. Jedním z těchto projevů může být skutečnost, že čím dál více párů není schopno počít potomka přirozenou cestou a musí vyhledat pomoc lékařů.

Číst více
Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Rozmnožovací soustava je velice složitý systém, který je propojen s celým lidským organismem, a proto může být ovlivněn nemalou řadou faktorů. Mnoho z nich s sebou přináší moderní doba, čímž nechtěně snižuje schopnost mnoha párů přirozeně počít potomka. Na vině je jak nezdravý životní styl, tak odsouvání mateřství do pozdějšího věku a vysoká míra stresu, které je každý z nás denně vystaven. K těmto běžným vlivům pak přistupují různé nemoci, včetně těch nádorových či autoimunitních, které mohou přímo či nepřímo zasahovat do funkčnosti reprodukčního aparátu.

Číst více