#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Články - detail

Domů dash Články dash Bylinky pro muže – pomoc, nebo marná naděje?
Bylinky pro muže – pomoc, nebo marná naděje?
calendar 14. 9. 2015

Bylinky pro muže – pomoc, nebo marná naděje?

Problémy s plodností patří k věcem, o kterých muži neradi mluví. Návštěvu lékaře proto spíše odkládají. Pro ty, kteří chtějí napřed zkusit své potíže řešit přírodní cestou, máme několik tipů.

Na světě je pouze několik málo bylin, které mohou mužům pomoci s plodností. Jejich užívání by ale měla předcházet úprava životního stylu. Součástí této změny je:

  • vyvážená strava bohatá na živiny,
  • pravidelné cvičení, nejméně 5× týdně po dobu 30 minut,
  • vyhýbání se alkoholu, kofeinu, většímu množství cukru a cigaretám,
  • snížení hladiny stresu,
  • vyzkoušení očistné kúry.

Bylinky potřebují pro svůj účinek čas, buďte tedy trpěliví. Berte je pravidelně a nepřekračujte stanovenou dávku.

Pomoc přírody 

1. Americký ženšen (Panax quinquefolius)

Tento kořen je jedním z nejsilnějších prostředků pro povzbuzení mužnosti. Zvyšuje chuť na sex, zlepšuje erekci a výkon při pohlavním styku. Americký ženšen působí jemněji než asijský a navíc vyživuje. Také zlepšuje obranyschopnost a posiluje hormonální osu, která reguluje plodnost. Zlepšuje trávení a tím i vstřebávání důležitých živin.

2. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris)

Tradiční čínská a ajurvédská medicína považují kotvičník zemní za bylinku velice účinnou pro zvýšení počtu spermií a zlepšení jejich morfologie a pohyblivosti – pokud je však jeho podávání doprovázeno cvičením a změnou stravy. Obsahuje účinnou látku protodioscin, který zvyšuje hladinu hormonu DHEA. Ten hraje klíčovou úlohu nejen v plodnosti, ale také například při erekci. Navíc má afrodiziakální účinky. Bulharská studie provedená v roce 1998 ukázala po aplikaci kotvičníku 61% nárůst úspěšnosti početí u párů, které měly protilátky proti spermiím. Početí trvalo párům průměrně 5 měsíců.

3. Maka horská (neboli řeřicha peruánská, peruánský ženšen; Lepidium meyenii)

Hlavní účinek maky je povzbuzení a vyvážení celé hormonální soustavy. Byla provedena studie, ve které bylo devíti mužům podáváno 1,5–3 mg maky denně. Výsledkem bylo:

  • zvýšení počtu spermií a jejich pohyblivosti,
  • nárůst hladiny DHEA,
  • snížení úzkosti a stresu,
  • vyšší sexuální touha,
  • pokles krevního tlaku,
  • vyvážení hladiny železa,
  • zvýšení hladiny pohlavních hormonů vylučovaných nadledvinkami.

4. Saw palmetto (Serenoa repens)

Tato palma může zvýšit počet spermií i sexuální touhu, léčí chronickou únavu, zlepšuje zvládání stresu a obranyschopnost.

5. Bujarník yohimbe (Pausinystalia yohimbe)

Bujarník obsahuje yohimbin, který zvyšuje prokrvení topořivých tkání. Tím pomáhá proti impotenci, která je nejčastějším mužským onemocněním v sexuální oblasti. Yohimbin roztahuje cévy a snižuje krevní tlak, čímž také zvyšuje vzrušivost na míšní úrovni. Zlepšuje prokrvení pohlavního ústrojí a zpevňuje erekci.

Z důvodu závažných nežádoucích účinků, které mohou vést až k úmrtí, není v Evropské unii yohimbin povolen.

(pez)

Zdroj:
http://natural-fertility-info.com

Možnosti prevence neplodnosti při onkologické léčbě

Možnosti prevence neplodnosti při onkologické léčbě

Reakce na diagnózu onkologického onemocnění jsou různé. Strach, stres, nejistota, zmatek, smutek. Málokdo má v takové chvíli sílu plánovat, co nastane, až svou nemoc šťastně překoná. Nicméně i to je velmi důležité, zvláště v případě, kdy mají léčbu podstoupit mladí lidé, kteří mají založení rodiny teprve před sebou. Poruchy plodnosti jsou totiž jedním z nejčastějších dlouhodobých nežádoucích účinků onkologické léčby.

Číst více
Na co myslet ještě dříve, než je mateřství na pořadu dne

Na co myslet ještě dříve, než je mateřství na pořadu dne

Moderní doba, která nám všemožnými způsoby ulehčuje život, přináší do našeho světa i mnohé nástrahy, z nichž některé narušují přirozený koloběh věcí. Jedním z těchto projevů může být skutečnost, že čím dál více párů není schopno počít potomka přirozenou cestou a musí vyhledat pomoc lékařů.

Číst více
Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Rozmnožovací soustava je velice složitý systém, který je propojen s celým lidským organismem, a proto může být ovlivněn nemalou řadou faktorů. Mnoho z nich s sebou přináší moderní doba, čímž nechtěně snižuje schopnost mnoha párů přirozeně počít potomka. Na vině je jak nezdravý životní styl, tak odsouvání mateřství do pozdějšího věku a vysoká míra stresu, které je každý z nás denně vystaven. K těmto běžným vlivům pak přistupují různé nemoci, včetně těch nádorových či autoimunitních, které mohou přímo či nepřímo zasahovat do funkčnosti reprodukčního aparátu.

Číst více