#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Články - detail

Domů dash Články dash Babské rady mohou pomoci otěhotnět
Babské rady mohou pomoci otěhotnět
calendar 29. 7. 2009

Babské rady mohou pomoci otěhotnět

Pokoušíte se s partnerem o miminko, ale přesto se dvě čárky na vašem těhotenském testu ne a ne objevit? Nepropadejte panice a vyzkoušejte třeba některou z následujících "prý zaručeně osvědčených" babských rad.

Pokoušíte se s partnerem o miminko, ale přesto se dvě čárky na vašem těhotenském testu ne a ne objevit? Nepropadejte panice a vyzkoušejte třeba některou z následujících "prý zaručeně osvědčených" babských rad.

Frekvence styku

Neberte milování jako každodenní povinnost, lékaři totiž většinou udávají frekvenci jednou za dva dny. Spermie vydrží zcela stoprocentně životaschopné 48 hodin, nejnovější studie ukazují i týdenní životnost!

Navíc se ukázalo, že nejvíce početí vychází z pohlavního styku přibližně pět dní před ovulací. Spermie totiž vybíhají velice rychle a již za hodinu je lze pozorovat ve vejcovodech. Pokud tam ale vajíčko ještě není, nic není ztraceno. Některé spermie na své cestě za vajíčkem odpočívají a údajně jsou pak ještě silnější než ty první, rychlé.

Zkuste bylinky

Každá stará kořenářka znala recept na zaručené otěhotnění. Mělo jím být pití odvaru z maliníku a kontryhelu. Jako další "zaručená" metoda se traduje i pojídání včelí mateří kašičky.

Nekoupejte se v horké vodě

Tato rada platí především pro muže. Vysoká teplota při koupeli či přehřívání v letních měsících může způsobit poruchy ovulace či nižší pohyblivost spermií. Jak ukázaly studie u mužů, varlata po "zahřátí" produkují "méněschopné" spermie, které pak mohou mít problém vajíčko oplodnit.

Nepoužívejte lubrikanty

Ačkoliv lubrikační gely či různé přípravky například k vylepšení poševního prostředí při drobných zánětech nejsou antikoncepční, raději se jim vyhněte. Pro spermie totiž nejsou ideální, a pokud jich chcete do závodu k vajíčku pustit co nejvíce, nechte jim přirozené prostředí. Dokonce i lidské sliny mohou nepříznivě ovlivňovat pohyblivost spermií.

Dejte si kafe!

Jedna z vyloženě babských rad říká, že pokud muž dvě hodiny před stykem vypije kávu nebo jiný nápoj s kofeinem, spermie budou rychlejší, nabuzenější a úspěšnější. A dokonce jich prý bude i víc!

Dopřejte si orgasmus

Samozřejmě lze otěhotnět i bez orgasmu, ale zkuste to raději s ním. Když ne přímo při pohlavním styku, mazlete se po něm. Takové malé rozmazlování budoucí maminky rozhodně neškodí, ba naopak. Stahy dělohy a pochvy způsobí nasávání spermatu do děložního hrdla, a tedy i jednodušší cestu k vajíčku.

Udělejte svíčku

Další typicky babská rada říká, že žena, která po pohlavním styku udělá na třicet minut "svíčku", otěhotnění daleko snáze. Tato technika ale vyžaduje silné svaly a pevné nervy.

(kam)

Zdroje:
www.forexample.cz
www.bonella.cz
www.femina.cz

Fotografie:
botanika.wendys.cz

Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Obezita, rakovina – jak mohou ovlivnit plodnost?

Rozmnožovací soustava je velice složitý systém, který je propojen s celým lidským organismem, a proto může být ovlivněn nemalou řadou faktorů. Mnoho z nich s sebou přináší moderní doba, čímž nechtěně snižuje schopnost mnoha párů přirozeně počít potomka. Na vině je jak nezdravý životní styl, tak odsouvání mateřství do pozdějšího věku a vysoká míra stresu, které je každý z nás denně vystaven. K těmto běžným vlivům pak přistupují různé nemoci, včetně těch nádorových či autoimunitních, které mohou přímo či nepřímo zasahovat do funkčnosti reprodukčního aparátu.

Číst více
Jak může fyzioterapie podpořit plodnost?

Jak může fyzioterapie podpořit plodnost?

Neplodnost se v současné době stává celosvětovým problémem, se kterým se potýká přibližně 15–20 % párů v reprodukčním období. Se vzrůstajícím věkem páru se riziko ještě zvyšuje. Na vině je v mnoha případech nezdravý životní styl charakterizovaný patologickými pohybovými stereotypy a provázený stresem, který se ještě prohlubuje ve chvíli, kdy pár zjistí komplikace při početí potomka. Pro odstranění řady obtíží (tzv. funkční sterility) může být využito fyzioterapie (pohybové terapie). Hlavním cílem tohoto oboru je diagnostika a léčba poruch pohybového aparátu a zároveň prevence jejich vzniku.

Číst více