Strava

Proč je tak důležitá?

Správná životospráva nám pomůže cítit se fit, a je tak dobrým základem pro celkovou pohodu organismu, tolik nezbytnou právě pro těhotenství.

Vyvážená a pravidelná strava je nejlepším způsobem pro dosažení zdraví a dobré psychické kondice. Udržování přiměřené tělesné hmotnosti pak zlepšuje naděje na otěhotnění, protože hmotnost je úzce spjata s hormonální rovnováhou, potřebnou pro pravidelný ovulační cyklus.

Jakým potravinám dávat přednost?

Základem je dostatečný příjem bílkovin. Tím nejlepším zdrojem pro náš organismus jsou maso, drůbež, ryby, luštěniny, vajíčka a ořechy. Životně důležité vitaminy, minerály, stejně jako vlákninu najdeme v zelenině a ovoci. Obilné výrobky (celozrnný chléb, cereálie, rýže, těstoviny) zajistí dostatek sacharidů, tedy hlavní energii pro naše tělo. Vápník, který je nezbytný pro růst kostí a zubů, je obsažen v mléku, sýrech nebo jogurtech. Velmi vhodným minerálem pro udržení a podporu plodnosti je zinek. Kuřecí maso, sardinky, ústřice, luštěniny nebo celozrnné pečivo jej obsahují dostatek, a napomáhají tak udržovat funkční reprodukční systém.

Několik varování navíc

  • Pozor na výkyvy hmotnosti a poruchy příjmu potravy.
  • S drastickými redukčními dietami raději opatrně.
  • Vyřaďte alkohol a cigarety.

Kam dál?

 

Anketa

Souhlasíte s věkovým omezením umělého oplodnění?

  • Ano
    [ 1494 ]
  • Ne
    [ 1067 ]
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

Video
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba