#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Články - detail

Domů dash Články dash Vše, co jste kdy chtěli vědět o adopci na dálku…
Vše, co jste kdy chtěli vědět o adopci na dálku…
calendar 2. 12. 2009

Vše, co jste kdy chtěli vědět o adopci na dálku…

<br>K takzvané adopci na dálku lze přistupovat různě. Pro mnoho lidí představuje jednoduše nápaditou a adresnou formu charity, která jim umožňuje podporovat vzdělání dětí ve zvolené zemi.

K takzvané adopci na dálku lze přistupovat různě. Pro mnoho lidí představuje jednoduše nápaditou a adresnou formu charity, která jim umožňuje podporovat vzdělání dětí ve zvolené zemi. Existují však i adoptivní rodiče, kterým takový přístup nestačí a chtějí poznat osobně podporované dítě i prostředí, ve kterém žije.

O co jde?

Projekty adopce na dálku jsou určeny na pomoc těm nejchudším dětem z rozvojových zemí, kterým mají zajistit základní životní potřeby a především možnost chodit do školy, případně později studovat zvolený obor. Organizace, které adopci na dálku zajišťují, vybírají prostřednictvím svých zástupců v místních komunitách potřebné děti, jejichž fotografie a základní iniciály jsou potom k dispozici potenciálním adoptivním rodičům. Své dítě, které chtějí podporovat, si mohou rodiče podle těchto údajů sami vybrat nebo jednoduše požádat organizaci, ať jim nějaké sama přidělí.

Finanční náklady na podporu jednoho dítěte se pohybují zhruba kolem šesti tisíc korun ročně, avšak přesná částka se může i výrazně lišit v závislosti na zemi, ze které adoptované dítě pochází. Poté, co "rodiče" požádají o přidělení adoptivního dítěte a uhradí první platbu, dostanou fotografii dítěte a také korespondenční adresu, na kterou mohou svému dítěti pravidelně psát – pochopitelně anglicky.

Také podporované dítě svým adoptivním rodičům pravidelně píše, zpravidla několikrát ročně. V dopisech dětí je většinou kromě mnoha uctivých díků možné se dočíst o rodinných poměrech dítěte, jeho zálibách a domácích povinnostech a v neposlední řadě o studijních výsledcích a plánech do budoucna, které mu adoptivní rodiče svými příspěvky pomáhají naplnit.

Kterých zemí se adopce týká?

V Česku existuje několik organizací, které adopci na dálku zajišťují v různých rozvojových zemích, z nichž nejširší spektrum působnosti má pravděpodobně Charita ČR (organizuje adopci například v Indii, Ugandě, Kongu, ale také například v Bělorusku). Kromě toho se další organizace zaměřují specificky na vybrané země – například ADRA na projekty v Bangladéši nebo Nadační fond Inka na projekty v Peru.

Pokud se rozhodnete adoptovat na dálku dítě a podpořit tak vzdělanost a soběstačnost lidí v zemích třetího světa, není nic snazšího než si na internetu vybrat "svou" organizaci i dítě. Odkazy na stránky jednotlivých organizací je možné najít také na Wikipedii.

(vek)

Zdroje:
cs.wikipedia.org
www.charita-adopce.cz

Jak probíhá IVF – krok za krokem
Asistovaná reprodukce

Jak probíhá IVF – krok za krokem

Pár, jemuž lékař (gynekolog) doporučil využít služeb specializovaných center asistované reprodukce, nejprve podstoupí vstupní pohovor. Během něj získá lékař potřebné informace o svých nových pacientech a zároveň rozhodne o vyšetřeních, která bude potřeba doplnit. Obvykle jde o určení hladiny některých hormonů. U mužů je často doporučeno vyšetření ejakulátu (spermiogram). Na základě všech těchto informací pak lékař zvolí některou z mnoha dostupných metod asistované reprodukce, mezi kterými je asi nejznámější IVF (in vitro fertilizace).

Číst více
Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte
Ženská neplodnost / Prevence

Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte

Obezita je celosvětovým problémem, který rok od roku nabývá na důležitosti. Statistická data totiž hovoří jasně. Například v České republice se s obezitou potýká každý pátý člověk. S nadváhou pak dokonce každý druhý. Kromě spojitosti se závažnými chorobami, se kterými nepřiměřená hmotnost souvisí (kardiovaskulární onemocnění, diabetes apod.), se tato problematika promítá i do schopnosti žen otěhotnět a přivést na svět zdravého potomka. Ne nadarmo lékaři vyzývají ženy, které plánují početí, ke stabilizaci a optimalizaci tělesné hmotnosti. Pokud je žena obézní (to znamená, že její BMI – body mass index – je vyšší než 30 kg/m2), může se její snaha o početí a prožití kouzelného období těhotenství zásadním a velmi nepříjemným způsobem zkomplikovat. V následujících odstavcích zmíníme několik oblastí, které s nadměrnou tělesnou hmotností, početím a těhotenstvím souvisí. Ovšem nevynecháme ani problematiku podváhy u žen plánujících rodinu.

Číst více