#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Články - detail

Domů dash Články dash Cvičení Pilates může pomoci odstranit příčiny neplodnosti
Cvičení Pilates může pomoci odstranit příčiny neplodnosti
calendar 3. 12. 2007

Cvičení Pilates může pomoci odstranit příčiny neplodnosti

Početí dítěte se může, ale také nemusí podařit hned napoprvé. Pokud se ženě nedaří otěhotnět několik měsíců, není důvod k panice.

Početí dítěte se může, ale také nemusí podařit hned napoprvé. Pokud se ženě nedaří otěhotnět několik měsíců, není důvod k panice. Jestliže vaše neúspěšné pokusy trvají déle než jeden rok, je na místě poradit se s odborníkem.

Kde hledat příčiny problému

Příčin neplodnosti je mnoho. Odstranění některých vyžaduje pomoc lékaře, s jinými si může žena poradit sama. Nejprve je nutné zjistit příčinu neplodnosti. Pokud vám lékař řekl, že jste gynekologicky v pořádku, ale vy na vytoužené dítě stále marně čekáte, pravděpodobně bude příčinou psychika (příliš se snažíte o početí miminka) nebo také různé blokády páteře. Právě ty se můžete pokusit odstranit různými specifickým cvičením, například metodou Pilates.

Duše i tělo v souladu

Pilates je cvičení, které chápe tělo a duši jako jeden celek, kombinuje prvky jógy se západním myšlením. Celý program posilovacích a protahovacích cviků, vytvořený Josephem H. Pilatesem na počátku 20. století, vychází ze svalového centra, tzv. "power house". Tato oblast zahrnuje svaly beder, hýždí a břicha. Zapojení hlubokých svalů znamená stabilizaci hlavní osy těla, tedy páteře. To vše je nutné sladit s vaším dechem. Správné dýchání je velmi důležité. Přirozené, hluboké a pravidelné dýchání do břišní oblasti zlepšuje krevní oběh a podporuje celkovou harmonii člověka. Podle filozofie Pilates pohyb vychází ze svalového centra, proto je dobré se při cvičení soustředit na to, aby každý cvik byl započat právě zde. Základní cvičení Pilates se provádí na zemi na podložce, ale využívají se i různé další pomůcky a přístroje.

Pilates a neplodnost

Pokud jste po gynekologické stránce v pořádku, může být cvičení, které se soustřeďuje především na posilování a protahování páteře, jednou z metod napomáhajících odstranit u ženy neschopnost počít dítě. Při tomto stavu je dobré uvolnit různé blokády páteře, kostrče, žeber nebo ztuhlé svaly. Právě přetížené svaly a blokády zabraňují řádnému prokrvení v oblasti břicha a pánve. To může negativně ovlivnit funkci reprodukčních orgánů.

Kam zajít

Cvičit můžete doma sama, pokud s touto metodou ale nemáte žádné zkušenosti, je daleko přínosnější, když se ve svém okolí porozhlédnete po hodinách Pilates vedených zkušenou lektorkou. Ta by měla být schopna prokázat se certifikátem opravňujícím ji k vedení hodin využívajících tuto metodu. Zkušená lektorka vám bude moci poradit právě i se cvičením vedoucím k odstranění neschopnosti otěhotnět.

(jan)

Zdroj: www.pilates.cz

Jak probíhá IVF – krok za krokem
Asistovaná reprodukce

Jak probíhá IVF – krok za krokem

Pár, jemuž lékař (gynekolog) doporučil využít služeb specializovaných center asistované reprodukce, nejprve podstoupí vstupní pohovor. Během něj získá lékař potřebné informace o svých nových pacientech a zároveň rozhodne o vyšetřeních, která bude potřeba doplnit. Obvykle jde o určení hladiny některých hormonů. U mužů je často doporučeno vyšetření ejakulátu (spermiogram). Na základě všech těchto informací pak lékař zvolí některou z mnoha dostupných metod asistované reprodukce, mezi kterými je asi nejznámější IVF (in vitro fertilizace).

Číst více
Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte
Ženská neplodnost / Prevence

Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte

Obezita je celosvětovým problémem, který rok od roku nabývá na důležitosti. Statistická data totiž hovoří jasně. Například v České republice se s obezitou potýká každý pátý člověk. S nadváhou pak dokonce každý druhý. Kromě spojitosti se závažnými chorobami, se kterými nepřiměřená hmotnost souvisí (kardiovaskulární onemocnění, diabetes apod.), se tato problematika promítá i do schopnosti žen otěhotnět a přivést na svět zdravého potomka. Ne nadarmo lékaři vyzývají ženy, které plánují početí, ke stabilizaci a optimalizaci tělesné hmotnosti. Pokud je žena obézní (to znamená, že její BMI – body mass index – je vyšší než 30 kg/m2), může se její snaha o početí a prožití kouzelného období těhotenství zásadním a velmi nepříjemným způsobem zkomplikovat. V následujících odstavcích zmíníme několik oblastí, které s nadměrnou tělesnou hmotností, početím a těhotenstvím souvisí. Ovšem nevynecháme ani problematiku podváhy u žen plánujících rodinu.

Číst více