Filip,Gabča a Davča

Dobrý den, chtěla bych přidat svůj příběh.

V patnácti letech, po vážné operaci mi lékaři řekli, že nikdy nebudu moct mít děti. Doslova mi lékař řekl, že by museli přiletět marťani, abych někdy děti měla. :-) Jednou mi někdo poradil, že existuje IVF. Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, že by to zrovna mě mohlo pomoct, ale říkala jsem si, že zkusit se má vše.

Když mi bylo 21 let, podstoupila jsem první IVF a kupodivu se to hned na poprvé podařilo a co jsme nečekali, byla to miminka dvě. Takže ve svých 22 letech, ve 34tém týdnu jsem porodila krásná, zdravá dvojčátka. Byl to chlapeček 1850g. a holčička 2100g.

Asi po roce, když už uzlíčci chodili, jsem pronesla, že bych tak po 10 letech chtěla ještě jedno miminko, které bych si užívala v klidu, protože s dvojčátkama byla docela dřina. A osud se naplnil. V roce 2007 jsem podstoupila tři po sobě jdoucí pokusy IVF, a když už jsme to chtěli vzdát, tak přišla báječná zpráva. Čekala jsme to třetí vysněné dítě. Dnes je našim dvojčátkům 10 let a nejmladšímu jsou 3 měsíce, je to krásný zdravý chlapeček. Narodil se v termínu, vážil 3210 g a měřil 50 cm.

Musím říct, že jsem snad ta nejšťastnější máma a v tomhle věku si miminko mnohem víc užívám. Mohu všem doporučit a hlavně bych ráda všem budoucím maminkám chtěla vzkázat, ať se nevzdávají. Vím, že je to psychicky velmi náročné, ale usměv miminka stojí za to! :-)


Anketa

Souhlasíte s věkovým omezením umělého oplodnění?

  • Ano
    [ 1487 ]
  • Ne
    [ 1059 ]
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

Video
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Pylový Zpravodaj pro celou ČR