Chtěla bych dítě

PŘEDMLUVA

Nenaplněné přání mít dítě může pro partnerský vztah představovat obrovskou zátěž. Pocity, které s sebou neplodnost nese, mohou občas velmi ublížit. Často partneři pochybují nejen o sobě samých, ale také o svém vztahu a jsou pod obrovským psychickým tlakem.

V České republice zůstává 10 – 15 % párů bez potomka – nechtěně. Většině z nich, asi 60%, lze dnes pomoci. Pokroky v medicíně umožňují napomoci oplození a vyplní tak přání mít dítě.

V naší brožuře bychom Vám rádi ukázali, jaké možnosti existují, ale také kde jsou jejich hranice.
Můžete si zde přečíst, které zákroky se provádí a kolik úsilí Vás to bude stát.
Jedno je jisté: léčba vyžaduje hodně energie, velkou dávku trpělivosti a ochotu obětovat se. A zvláště pak důvěru. Vzájemnou partnerskou důvěru, stejně jako důvěru Vašemu ošetřujícímu lékaři.

Nebojte se zeptat, nebudete-li něčemu rozumět nebo budete mít nějaké problémy. Mluvte o nich otevřeně. Váš ošetřující tým Vám bude kdykoliv k dispozici a bude pro Vás silnou oporou. A ještě něco: může se Vám to zdát jako velké trápení, ale bez něj by se nepodařilo splnit Váš sen. Mít dítě.

Už jste někdy přemýšleli o adopci nebo pěstounské péči? Jak by mohl vypadat Váš plnohodnotný život bez dětí? Na otázky, které Vám teď pokládáme, byste si měli umět odpovědět. Pokud si totiž najdete jiné možnosti, bude se Vám snadněji ustupovat, přijímat zklamání a Vaši situaci budete chápat jako nový životní úkol.

Zde si můžete v pdf formátu stáhnout celou příručku

Anketa

Souhlasíte s věkovým omezením umělého oplodnění?

  • Ano
    [ 1464 ]
  • Ne
    [ 1041 ]
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

Video
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba