Budoucnost

Co má smysl?

Nové možnosti léčby a vylepšování stávajících metod jsou předmětem velmi intenzivního vědeckého výzkumu. Jejich smyslem je zajistit vyšší úspěšnost, bezpečnost, a také komfort pro ženu i lékaře.

Kmenové buňky

Výzkum kmenových buněk je středem zájmu napříč lékařskými obory. V reprodukční medicíně se zkoumají jejich vlastnosti, růst a možnost použít je ke klonování. Až se podaří vyřešit technické a především etické otazníky, budou jistě znamenat obrovský krok vpřed nejen v problematice rozmnožování.

Zákony upravující využití embryí ve výzkumu kmenových buněk se v jednotlivých státech liší. V České Republice je výzkum embryonálních kmenových buněk možný pouze se svolením Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve specializovaných zařízeních. Mohou být užity buňky z embryonálních linií dovezených ze zahraničí nebo z linií odvozených od nadbytečných embryí získaných v centrech asistované reprodukce.

Snadnější aplikace

Zlepšování lékových přípravků je úkolem pro farmaceutické firmy. Řada výsledků již slaví svůj úspěch. Velkým pomocníkem je snadná aplikace některých přípravků, která umožňuje ženám pohodlnou léčbu v intimním prostředí domova. Nosní inhalace nebo injekční pera jsou jistě příjemnější a v hormonální terapii tak velmi využívanou formou.

Čisté přípravky

Příprava moderními technikami (rekombinace DNA) zajišťuje vysokou bezpečnost léčby. Vylepšování analogových přípravků zase ulehčuje dávkování. Konečně účinnost terapie zajišťuje individuální přístup ke každé pacientce, neboť dávkování lze pomocí nových stimulačních protokolů každé ženě upravit podle potřeb a možností.

Kam dál?

Anketa

Souhlasíte s věkovým omezením umělého oplodnění?

  • Ano
    [ 1494 ]
  • Ne
    [ 1067 ]
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

Video
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Pylový Zpravodaj pro celou ČR