Bratři v triku

Téměř 4 roky jsme se s manželem snažili počít dítě,ačkoliv první dva roky jsem to podstatně neřešila. Následovala návštěva u gynekoložky a začal koloběh vyšetření... první byl samozřejmě manžel se spermiogramem, který mu dopadl na jedničku a byla řada na mě... podstoupila jsem laparoskopii a různá vyšetření, které ale neukázali nic a vše bylo v pořádku. Závěr: neplodnost z neznáme příčiny.

Podstoupili jsme inseminaci v sanatoriu Pronatal v Praze,která se nezdařila a já už ji nechtěla znovu podstupovat a rozhodla se rovnou pro IVF. Následovala hormonální stimulace formou injekcí do břicha,odběr vajíček. Měla jsem 6 vajíček.Nechali jsme si s manželem udělat prodlouženou kultivaci,ze které zbyly 4, 2 mi zavedli a 2 jsme si nechali zamrazit.Hned první pokus se podařil a dnes už je to 3,5 letý Tomášek.

Dva roky jsem se nechránila a opět nic... opět následovala návštěva u gynekoložky a příprava na IVF,ale už bez velké stimulace hormony,protože jsme si jeli pro naše mraženky, jak jsme jim s manželem říkali:-)Po rozmrazení nám embryoložka řekla, že jsou pěkné a rozvíjí se a tak nebyl žádný problém s zavadením...dnes už to jsou 7 měsíční dvojčátka kluci..Davídek s Danečkem..přáli jsme si alespoň jedno dítě, nyní máme 3 a plnými doušky si jich užíváme.

A zda se ptáte,či nám nevadí,že jsou to samí kluci,tak nevadí... patříme mezi ty šťastné páry,kterým se podařilo mít 3 děti z umělého oplodnění. Je to dlouhá cesta,ale stojí za to. Držím palečky všem,kteří se rozhodli zkusit tuto cestu a věřím,že jim bude přáno a podaří se jim dosáhnout vytouženého miminka.

S pozdravem

Lenka ChomutovAnketa

Souhlasíte s věkovým omezením umělého oplodnění?

  • Ano
    [ 1487 ]
  • Ne
    [ 1059 ]
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Chci soutěžit

Video
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Křečové žíly