#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Články - detail

Domů dash Články dash I starší muž může mít zdravé sperma
I starší muž  může mít zdravé sperma
calendar 10. 8. 2009

I starší muž může mít zdravé sperma

Pokud starší muž přemýšlí o založení rodiny, měl by se aktivně snažit o zdraví svých spermií a tím zvýšit jejich šanci na úspěch.

Pokud starší muž  přemýšlí o založení rodiny, měl by se aktivně snažit o zdraví svých spermií a tím zvýšit jejich šanci na úspěch. Měl by se vzdát představy o tom, že sperma je zdravé a nezdolné kdykoliv a v jakémkoliv věku.

Záleží nejen na věku ženy, ale i muže

Mohlo by se zdát, že je to pouze organismus ženy, který nese odpovědnost za otěhotnění a zdraví dítěte. Studie ale naznačují, že nejenom starší věk ženy, ale i věk muže a jeho dodržování zásad zdravého životního stylu mají vliv na oplodnění a zdraví budoucího miminka. Spermie jsou totiž více citlivé než vajíčka na změny prostředí, chemikálie a záření, se kterými se muž dostane do styku. Důvodem jejich citlivosti je to, že jsou daleko menší než vajíčko a jejich produkce probíhá neustále.

Žádný alkohol ani cigarety

Muži, kteří holdují cigaretám a pijí alkohol, předpokládají, že tyto zlozvyky nebudou mít dopad na kvalitu jejich spermatu. Je tomu ale opravdu tak? Existuje spousta důkazů o tom, že tyto i další jedovaté látky ovlivňují otěhotnění a zdraví budoucích dětí.

Péče o spermie před početím

Životní styl muže a jeho péče o zdraví jsou před početím stejně důležité jako to, jak se o své zdraví stará před otěhotněním žena. Příkladem může být užívání vitamínů a minerálů. Ocásky spermií jsou totiž plné zinku, který jim umožňuje se hýbat. Pokud muž trpí jeho nedostatkem, pohyblivost spermií je značně omezena. Dodržování zdravého životního stylu, vyhýbání se jedům, dostatek spánku a zdravá výživa mohou být právě těmi opatřeními, které zvýší šanci na těhotenství a porod zdravého miminka se silným imunitním systémem.

(skl)

Zdroj: medicpatients.com

Jak probíhá IVF – krok za krokem
Asistovaná reprodukce

Jak probíhá IVF – krok za krokem

Pár, jemuž lékař (gynekolog) doporučil využít služeb specializovaných center asistované reprodukce, nejprve podstoupí vstupní pohovor. Během něj získá lékař potřebné informace o svých nových pacientech a zároveň rozhodne o vyšetřeních, která bude potřeba doplnit. Obvykle jde o určení hladiny některých hormonů. U mužů je často doporučeno vyšetření ejakulátu (spermiogram). Na základě všech těchto informací pak lékař zvolí některou z mnoha dostupných metod asistované reprodukce, mezi kterými je asi nejznámější IVF (in vitro fertilizace).

Číst více
Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte
Ženská neplodnost / Prevence

Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte

Obezita je celosvětovým problémem, který rok od roku nabývá na důležitosti. Statistická data totiž hovoří jasně. Například v České republice se s obezitou potýká každý pátý člověk. S nadváhou pak dokonce každý druhý. Kromě spojitosti se závažnými chorobami, se kterými nepřiměřená hmotnost souvisí (kardiovaskulární onemocnění, diabetes apod.), se tato problematika promítá i do schopnosti žen otěhotnět a přivést na svět zdravého potomka. Ne nadarmo lékaři vyzývají ženy, které plánují početí, ke stabilizaci a optimalizaci tělesné hmotnosti. Pokud je žena obézní (to znamená, že její BMI – body mass index – je vyšší než 30 kg/m2), může se její snaha o početí a prožití kouzelného období těhotenství zásadním a velmi nepříjemným způsobem zkomplikovat. V následujících odstavcích zmíníme několik oblastí, které s nadměrnou tělesnou hmotností, početím a těhotenstvím souvisí. Ovšem nevynecháme ani problematiku podváhy u žen plánujících rodinu.

Číst více