#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Články - detail

Domů dash Články dash Chcete počít chlapečka? Jezte banány
 Chcete počít chlapečka? Jezte banány
calendar 24. 4. 2009

Chcete počít chlapečka? Jezte banány

"Můžete mi poradit, jak ovlivnit pohlaví svého budoucího dítěte?" S takovým a podobnými dotazy se můžeme často setkat nejen v internetových poradnách.

"Můžete mi poradit, jak ovlivnit pohlaví svého budoucího dítěte?" S takovým a podobnými dotazy se můžeme často setkat nejen v internetových poradnách. Otázka pohlaví dítěte není zdaleka žhavá jen v Indii, Číně a dalších pro nás vzdálených a těžko pochopitelných kulturách. Mnoho rodičů si přeje mít buď kluka, nebo holčičku, zvláště když už mají doma více dětí stejného pohlaví.

Je opravdu možné ovlivnit pohlaví dítěte?

Pokud se poptáte několika známých a ještě k tomu mrknete na internet, patrně získáte celou škálu "zaručených" metod, jak pohlaví svého budoucího dítěte ovlivnit. Co na to ale říkají experti? Podle lékařů zabývajících se problémy okolo početí existuje jen jedna spolehlivá metoda volby pohlaví: embryonální selekce během umělého oplodnění (tedy likvidace všech zárodků s nežádoucím pohlavím). Protože však tuto metodu náš právní řád nepovoluje a většina z nás hodlá počít potomka "přirozenou" cestou, nezbývá nám než se obrátit o pomoc k babským radám.

Ovlivnit můžete pH, načasování styku nebo dietu

Pro všechny následující teorie existuje jen velmi málo vědecky ověřených dat (spíše žádná), a je proto pravděpodobné, že ať už zkusíte cokoli, vaše šance počít dítě kýženého pohlaví se příliš nevzdálí od padesátiprocentní hranice. Avšak proč to nezkusit, většina následujících dobrých rad nás stojí jen minimální úsilí:

  • Jedna z teorií říká, že pro spermie mužského pohlaví je výhodnější zásadité prostředí spíše než prostředí kyselé, které se fyziologicky vyskytuje v pochvě. Proto výplach pochvy zásaditým roztokem (například roztokem jedlé sody) by měl napomoci početí chlapce.
  • Z teorie o kyselém a zásaditém prostředí vychází i další způsob kontroly pohlaví. Protože blíže k děložnímu čípku je prostředí v pochvě méně kyselé, měl by vést k narození chlapce také způsob pohlavního styku, kdy penetrace do pochvy je hlubší a zasahuje blíže právě k děložnímu čípku. Preferované polohy vedoucí k chlapci jsou tedy "zezadu" nebo "na koníčka".
  • Další teorie říká, že spermie ženského pohlaví sice neputují pohlavním traktem tak rychle jako spermie mužské, dokážou v něm však přežít delší dobu. Proto pokud máte zájem o dcerušku, doporučuje se mít sex několik dní před ovulací a čekat, že snad všechny mužské spermie vymřou dříve, než se uvolní toužebně očekávané vajíčko.
  • A nakonec to nejlepší. Na teorii o výživě jsou ochotni uvěřit i někteří odborníci, tak s chutí do toho. Podle některých studií vysoký obsah draslíku v potravě svědčí spermiím mužského pohlaví, zatímco ženským spermiím chutná spíše hořčík. Proto pokud si přejete chlapce, zařaďte do svého jídelníčku maso a banány. Jestliže však favorizujete holčičku, vědci vám doporučují ořechy, sójové boby a zelenou listovou zeleninu.

(vek)

Zdroj: news.bbc.co.uk

Jak probíhá IVF – krok za krokem
Asistovaná reprodukce

Jak probíhá IVF – krok za krokem

Pár, jemuž lékař (gynekolog) doporučil využít služeb specializovaných center asistované reprodukce, nejprve podstoupí vstupní pohovor. Během něj získá lékař potřebné informace o svých nových pacientech a zároveň rozhodne o vyšetřeních, která bude potřeba doplnit. Obvykle jde o určení hladiny některých hormonů. U mužů je často doporučeno vyšetření ejakulátu (spermiogram). Na základě všech těchto informací pak lékař zvolí některou z mnoha dostupných metod asistované reprodukce, mezi kterými je asi nejznámější IVF (in vitro fertilizace).

Číst více
Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte
Ženská neplodnost / Prevence

Jak ovlivňuje obezita, nadváha či podváha matky početí a donošení dítěte

Obezita je celosvětovým problémem, který rok od roku nabývá na důležitosti. Statistická data totiž hovoří jasně. Například v České republice se s obezitou potýká každý pátý člověk. S nadváhou pak dokonce každý druhý. Kromě spojitosti se závažnými chorobami, se kterými nepřiměřená hmotnost souvisí (kardiovaskulární onemocnění, diabetes apod.), se tato problematika promítá i do schopnosti žen otěhotnět a přivést na svět zdravého potomka. Ne nadarmo lékaři vyzývají ženy, které plánují početí, ke stabilizaci a optimalizaci tělesné hmotnosti. Pokud je žena obézní (to znamená, že její BMI – body mass index – je vyšší než 30 kg/m2), může se její snaha o početí a prožití kouzelného období těhotenství zásadním a velmi nepříjemným způsobem zkomplikovat. V následujících odstavcích zmíníme několik oblastí, které s nadměrnou tělesnou hmotností, početím a těhotenstvím souvisí. Ovšem nevynecháme ani problematiku podváhy u žen plánujících rodinu.

Číst více